o nás hokejbal minifutbal MTB - cyklistika turistika Devilsácka kronika archiv fotografií a video kontaktné adresy, e-maily, tel... tricka, siltovky, dresy... Dubnica nad Váhom OFICIÁLNE STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU HOME

na týchto stránkach sa momentálne  pracuje this page is creating now


#miesto_oblast_2#


Kronika Devilsákov vznikla v počiatku klubu. Je v nej zapísané to podstatné, čo sa v našom klube udialo v období rokov 1991-1994. Po roku 1994 sa z nejasných dôvodov prestalo s doplňovaním kroniky. Pravdepodobne bola ukradnutá konkurenčnými klubmi...

Zatiaľ prinášame len textovú časť, ktorá bude postupne doplňovaná príslušnými fotografiami, kresbami a tabuľkami:

 

LETNÁ PRÍPRAVA NA SEZÓNU 1992/1993 (SLÁVNICA).

             Toho krásneho dňa sme sa dohodli, že si urobíme menšie kondično - posilňovacie cykloturistické preteky so záverečnou disco - regeneráciou. Po niekoľkých dehydratačných prestávkach sme dorazili do Kameničian, kde nám mali mechanici pripraviť bicykle na spiatočnú cestu. Odtiaľ sme pokračovali pešo. Po namáhavej ceste sme šťastne dorazili, trochu sme sa občerstvili a po porade sme sa rozdelili. Niektorí sa išli zabávať a Ľubo s Jožom išli strážiť stôl. Potom im prišiel pomáhať aj Šaňo, ale ten tak dlho nevie strážiť. Ľubo sa potom dal trochu do súkromia, aby mohol zavolať domov. Telefonoval dlho, ale potom sa aj tak priznal, že sa nemohol dovolať, lebo tam čosi bučalo. V plnom prúde zábavy sme tam spoznali exprezidenta Devilsu, Novotného. Keď strážnici nemali na čom sedieť (že vraj slabé a nahnité drevo) a čo strážiť, zavelili sme na odchod so spevom : „ Devils, to je to mužstvo ....“. Po ťažkej ceste domov sme konečne zaľahli do svojich postelí a snívali o novej sezóne. Bola to dobrá kultúrno – športová akcia a tí čo sa zúčastnili, vyhrali!


NITRIANSKE RUDNO.

 

...a tak sme si zbalili veci a išli sme. Maťo, Jožo, Ľubo, Marek a Majo plus doktori, maséri, kuchári a osvetľovači. Bolo to sústredenie ako sa patrí až na prípravné zápasy. Keď sa dozvedeli, kto sme, hneď sa vzdali a pýtali autogramy. Trénovali sme poctivo. Každé ráno sme sa prebehli (na WC), potom sme plávali a večer posilovali (najmä nohy, brucho a ruky). Okrem toho sme aj trochu „ turistikovali“ – chodili sme každý deň do dediny. A chodili sme aj do hory na drevo, ale keď sa minulo, chodili sme len po kempe a zháňali „drevo“. Pri biliarde sme sa schovávali pred slnkom, tifosmi, ale aj pred stánkami s vôňou hamburgerov a s chuťou osviežujúceho teplého piva. Niektorí z nás trénovali aj naviac. Trénovali stromolezectvo alebo fúkanie pneumatík. Pri nočnom, strašidelnom pochode sme preukázali svoje schopnosti, aj keď u niektorých bola zlá orientácia a dokonca padali aj do .......... Nakoniec po splnení všetkých výkonnostných testov a po zlepšení nedostatkov sme sa zdraví vrátili všetci domov.


D E V I L S I É Z A.

  Hymna mužstva, ktorá sa zrodila v ťažkých chvíľach prípravy v lete 1992

 

Devils, to je to mužstvo

Devils, len zaň chcem hrať

Devils, za zápas päťsto

Devils, náš ideál

 

Iba Devils má ligový káder

Iba za Devils chcel by som hrať

Iba Devils je jediný majster

Iba ON vie srdce do hry dať.

 

IQ + ♥ = DEVILS


Sezóna 1992/1993.  

A máme tu 3. ročník MHbL. Stalo sa už pravidlom, že každú sezónu sa hrá na inom štadióne. Tento krát to padlo na novopostavenú halu CAPEH ICE HALL s kapacitou 13 000 divákov. Po náročnej kvalifikácii postúpilo do hlavnej súťaže 8 najlepších mužstiev. Pôvodný počet mal byť 12, no finančné problémy zredukovali počet na 8 mužstiev. Sitom kvalifikácie neprešli ani také mužstvá ako SLOVAKIA, ŠTB, HC ABC, naopak, liga sa posilnila o mladý celok ASCOT-u a zahraničného účastníka TESAKOM. Mužstvo SUOMI sa spojilo s KINGS-om a vytvorili veľmi silný celok.

A čo DEVILS? Čo sa týka nášho mužstva, tak tento ročník bol v jeho histórii zatiaľ najlepší. Mužstvo nastupovalo už v nových dresoch. I keď štart ligy sa nám nevydaril práve najlepšie ( prehrali sme práve so spomínaným mužstvom KINGS-u 9:5), možno povedať, že káder mužstva sa už konečne stabilizoval a jeho forma rástla od zápasu na zápas. Výsledkom boli vysoké víťazstvá a čelné priečky v kanadskom bodovaní. Do kalendára môžeme zapísať ďalšie významné dátumy:

-            15.11.1992 – 1.miesto v tabuľke MHbL,

-   28.11.1992 – sa uskutočnila slávnostná udalosť – svatba bývalého člena DEVILS-u Rada Novotného, ktorá okrem dobrej zábavy priniesla i negatívny výsledok – prehra s KINGS-om (tentoraz 13:2),

-   1.12.1992 – po zaregistrovaní na MV SR sa zmenil náš názov na ŠK DEVILS. Predsedom a pokladníkom klubu sa stal kapitán Šaňo BALUCHA, tajomníkom Ľuboš RAJNÍK.

            č.účtu: 200 755-379/0900

            IČO   : 302 33992


 KTO OBLIEKA DRES....

 

....nášho ŠK DEVILS v sezóne 1992/1993? Náš káder sa konečne stabilizoval. Vytvorila sa kostra kolektívu, do ktorej pomaly zapadli aj ostatní. Po minulej sezóne sme sa museli rozlúčiť s HOLIČOM (ukončil aktívnu činnosť), TATAROM (zahraničné angažmá za Atlantikom), BUKOVIČOM (hosťovanie v AC HU-HU Michalovce) a STRAPKOM (hosťovanie v AC GUMA Žilina). Dobrým obchodným ťahom sa zo zahraničia vrátil Majo HOLAZA. S týmito posilami prišla zaslúžená zimná prestávka.

Po takej tvrdej a poctivej letnej príprave a skoro profesionálnemu prístupu k zápasom nemôžeme zimovať nikde inde, len v čelných pozíciách tabuľky. Naše nové svietiace dresy z perzského hodvábu a mexických nití nás hriali od víťazstva k víťazstvu (skoro). Ale nespíme na vavrínoch. Čaká nás tvrdá zimná príprava a potom tvrdý boj o titul Majstra!

Tak kto vlastne háji farby ŠK DEVILS v sezóne 1992/1993? Sú to :

Brankár                   : Marek           HÚDOK

Obrancovia            : Miroslav         NOVOTNÝ

                                Paľo              CHUDO

                                Peter              MIHÁLKA

                                 Miloš           ČIŠECKÝ

Útočníci                   : Alexander        BALUCHA „C“

                          Martin             KONÍČEK „A“

                          Marian           HOLAZA „A“

                          Ľuboš            RAJNÍK

                          Peter             ŠIMKO


Ples DEVILSÁKOV v Devilswoode!

  Týždeň po ukončení kvalifikácie sa uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie veľmi úspešnej sezóny. Naše mužstvo zinkasovalo od vedenia ligy niekoľko cifernú sumu peňazí, ktorú neuverejnili ani žiadne masmédiá, lebo sa nevedeli zhodnúť v počte núl v uvedenej sume.

Za túto sumu sme si nakúpili potrebné občerstvenie a proviant. Po všetkých prípravách sme sa vybrali do DEVILSWOODu, kde vlastní náš kapitán Šaňo prekrásny polnočný zámok. Na tomto zámku sa v piatok poobede začalo slávnostné vyhodnotenie sezóny spojené s konzumáciou jedného 50 l sudu piva (čo bolo dosť málo pre niektorých). Po slávnostnom otvorení vyhodnotenia a slávnostnom otvorení sudu, prednieslo zhodnocujúcu reč pár funkcionárov a hráčov. V nasledujúcej diskusii sa už diskutovalo veľmi otvorene, ba až horkokrvne, keď niektoré názory si museli dvojice konfrontovať dosť energicky (viď Bukovič – Mihálka : diskusia o pohári v tvári a ďalej Krútek – Bukovič : diskusia o roztrhnutom tričku).

Po týchto bodoch programu už nasledoval len kultúrny program, v ktorom vystúpili španielsky gitaristi Koníček a Holaza a spevácka skupina DEVILSOVANKA. Vyhodnotenie potom pokračovalo jedením a pitím až do „nemoty“.... Ráno sa ukončil ples kolektívnym zapíjaním čistej horskej vody pri studničke s predsavzatím, že alkohol je metla ľudstva!  


Letná príprava 1993/1994.

             Sezónu 1993/1994 začína naše mužstvo tvrdou letnou prípravou plnou odriekania a fyzických výkonov. Pravidelné tréningy na futbalovom štadióne San SIRO si vyžiadali nemálo síl a potu. Ako sparingpartner nám bolo mužstvo Fanty, s ktorým sme zvádzali neúprosné boje jak na tráve, tak na japexe. Na každom jednotlivcovi z nášho mužstva bolo evidentne vidieť, že sa nešetrí a že sa chce každý na sezónu pripraviť ako sa patrí.

K tvrdým tréningom neodlučiteľne patrili aj večerné meditácie pri chmeľových polievkach a poldecových elixíroch.


SEZÓNA 1993/1994.

  Po 3 rozbiehajúcich sezónach sa MHBL v našom meste dostala do povedomia mnohých občanov a hlavne mládeže. Od štátu dostala naša mestská  liga nemnohú finančnú podporu. Štadión tentoraz nezmenil svoje miesto, ale zvýšila sa jeho kapacita z pôvodných 13 000 na 15 000 miest. No naďalej pretrváva problém s podkladom ihriska. Niektoré zápasy sa po napršaní podobajú skôr na slalom na divokej vode ako na hokejbal.

V lige zostalo 8 mužstiev, ale s mnohými zmenami. Celok SLOVAKIA, ktorý hral 2.SNHBL sa spojil s rozpadávajúcim sa QUEBECOM a vytvorili silný tím SLOVAKIA - QUEBEC. Mladé mužstvá ASCOT a PENGUINS sa posilnili staršími hráčmi a premenovali sa na NORTH STARS a VICTORY STARS. No a novým mužstvom v súťaži je tím DECI A 1/2, ktorého zloženie pozostáva zo starších borcov, ale nie moc kvalitných. Od 4. ročníka sa hrá podľa nových pravidiel a novým systémom. 8 mužstiev hrá systémom každý s každým ( 2 kolá) a potom podľa umiestnenia nasleduje PLAY OFF K.O. systémom na 3 víťazné stretnutia až do finále.

A čo DEVILS? Boli sme nútení posilniť sa 3 novými hráčmi z farmárskej FANTY: Marek Kurinec, Boris a Braňo Margorínovci a to z toho dôvodu, že mužstvo opustili Miro Novotný   ( VTJ TOPÍKY) a hráči: Paľo Chudo, Ľuboš Rajník a Marek Húdok sa pripravovali na svoje nové pozície vo VTJ SPIŠSKÁ NOVÁ VES a DUKLA MARTIN. Takisto kapitán Šaňo Balucha odišiel na štvormesačné hosťovanie do amerického mužstva WEST HAM ABSTINENT. V takto pozmenenom zložení sme museli vydržať jesennú základnú časť. No naše predsavzatie skončiť na vytúženom prvom mieste tým neochablo a nikto z nášho mužstva nechce o inom mieste ako o primáte ani počuť. Tak hor sa do boja o „Majstra“ Devilsáci!


800 rokov DUBNICE.

 Popri všetkých športových činnostiach, nesmieme zabudnúť ani dôležitý medzník vo vývoji nášho mesta, ktorým bola oslava 800. výročia založenia DUBNICE nad Váhom. Z množstva akcií, ktoré sa uskutočnili pri príležitosti týchto osláv sa naše mužstvo zúčastnilo hlavne na ľudovej veselici, ktorá bola v miestnom ASTRID PARKU. No nezabudli sme ani na športovú časť, a tak sme sa v rámci letnej prípravy zúčastnili 10 km behu DCA – N.DCA – DCA. Spočiatku reklamný beh sa po obrátke zmenil na boj o život a dušu. Naše mužstvo obsadilo popredné miesta v celkovej klasifikácii. Ba čo viac, mali sme aj posledného pretekára. Krásny víkend pri príležitosti osláv sme ukončili nedeľným koncertom skupiny TEAM.


Letná dovolenka – OPATOVÁ.

V mesiaci august sa naša pozornosť obrátila na plávanie a opaľovanie. Slnečné lúče hriali ako divé a tak nečudo, že sme  takmer každý deň využívali jeho blahodárne a rakovinotvorné účinky. Dennodenne sme sa vyberali na bicykloch do rekreačného areálu OPATOVÁ. Kľudné presúvanie sa z nášho bydliska do Opatovej stále narúšali niektorí jedinci s výkonnými strojmi, čo ostatní nevydržali a tak sa každá naša cesta tam a späť zmenila na Tour de FRANCE. Po príchode a občerstvení, ktoré pozostávalo z piva a langoša sme sa venovali ďalším športom a to plávaniu a vodnému pólu. Sladké nič nerobenie na dekách a uterákoch sme trávili tým, že sme pozerali na krásne opálené a natreté ženské telá, ktoré v nás vyvolávali nesmierne túžby a pocity. Samozrejme, že sme opäť nezabudli na šport, a tak sme na miestnom volejbalovom ihrisku odohrávali nezabudnuteľné súboje, ktoré ocenili okolo ležiaci diváci odhadzovaním lôpt a nadávaním. Návraty z Opatevej sme vždy zakončili v Astrid Parku pri pohári kofoly (piva). Po skončení letného nič nerobenia sme sa vrhli už plnými silami do 4. ročníka MHBL v DUBNICI nad Váhom.