o nás hokejbal minifutbal MTB - cyklistika turistika Devilsácka kronika archiv fotografií a video kontaktné adresy, e-maily, tel... tricka, siltovky, dresy... Dubnica nad Váhom OFICIÁLNE STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU HOME


 

 Začiatok hokejbalového obdobia sa traduje do našich školských rokov. Postupne sa vytvorila partia priateĺov, ktorý spoločne založili hokejbalový klub. Bola veľká dilema, ako ho nazvať. Padli názory ako Zebričky, Kings Cvikings a podobné jazykové hlavolamy. Nakoniec sme sa rozhodli pre náš dnešný názov.
 Okolo roku 1988 sa v Dubnici hrávali neorganizované zapasy medzi rôznymi sídliskovými mužstvami, na ktorých sme sa zúčastňovali aj mi. Dokonca sme hrali aj medzimestský zápas s mužstvom z Ilavy. V stávke bolo 50 Kčs.
 V roku 1989 sa v Dubnici uskutočnil prvý pokus o založenie pravidelnej súťaže. Hral sa turnaj, do ktorého sa prihlásilo ? počet mužsiev. Skončili sme na 2. mieste, keď vo finále sme podlahli mužstvu FANTA.
 V  roku 1990  v Dubnici konečne odštartoval 1. ročník MHbL. Štartovalo v ňom ? mužstiev. Hralo sa ešte bez mantinelov na sídlisku Pod hájom. Skončili sme na 6. mieste
 Ďaľší ročník MHbL sa presťahoval na nové ihrisko s mantinelmi. Hralo sa pred Dubničankou. V tomto ročníku sme obsadili najhoršie historické umiestnenie, 8. miesto.
 Aj ďaľší ročník sa sťahoval. Liga bola presunutá na nové ihrisko do aerálu TJ Spartak, vedľa zimného štadióna. Tento ročník bol pre nás veľmi úspešný, keď v nových dresoch sme sa umiestnili, aj "vďaka" Radovej svadbe na druhom mieste za mužstvom KINGS

V sezóne 1995/1996 sme sa stali po prvý krát víťazmi MHbL v Dubnici. Ďaľšie roky už neboli až také úspešné, aj ked sme sa pravidelne umiestňovali do tretieho miesta.

 V roku 1999 sa hokejbalová liga v meste Dubnica "pochovala". Nenašli sa schopní organizátori, ktorí by zmobilizovali sily a dokázali zrekonštruovať chátrajúce  ihrisko. Našťastie prišla ponuka presunúť hokejbalovú ligu do neďalekej dediny Pruské, vzdialenej 10km od Dubnice. Tu pokračovala liga v sezóne 1999/2001 s novými prihlásenými mužstvami pod novým názvom- Oblastná HokejBalová Liga . Zúčastnili sa v nej teamy z okolitých dedín, z Novej Dubnice a my, ako jediný zástupca z Dubnice n.V.  V tomto ročníku sa do značnej miery prebudoval káder nášho mužstva. Niektorí hráči skončili s aktívnou činnosťou a bolo ich treba nahradiť. Káder sme doplnili z iných dubnických mužstiev SLOVAKIA, HEDOS, DYNAMO, SUOMI. V tomto zložení sme v lige vcelku uspeli, aj keď sa nám v semifinále nepodarilo prebojovať do boja o zlato. Nakoniec sme skončili tretí.
 V sezóne 2000/2001 sme sa opäť trochu posilnili. Náš káder je rovnomerne zložený zo starších borcov doplnených mladou krvou.   V súčastnosti hrá OHBL v Pruskom 8 teamov.  V tejto sezóne sa nám podarilo zaslúžene vyhrať OHBL. foto
V sezóne 2001/2002 nás čaká obhajoba majstrovkého titulu. ˇUloha to bude zložitá, pretože úroveň ligy rapídne stúpla angažovaním staronových hráčov najme z bývalej dubnickej ligy. Súboj o majstra sa pravdepodobne sústredí medzi nami a HKM KING, aj keď môžu prekvapiť mužstvá ako HBC Pruské, HBC Bresman a Pitbulls Bolešov.

21.03.2002


MK  2000, 2001, 2002